Pracuješ z domova? Tu je pár tipov ako to zvládnuť

31.01.2018

Práca z domu je pre každého, kto má rád pohodlie domova a chce zarábať. Z domova pracujem už dva roky. A musím povedať, že nie stále to bolo jednoduché. Kým som prišla na systém práce, dosť mi to trvalo. No postupom času som na to prišla a som rada, že som vytrvala. Stálo a stojí to za to :) Spísala som pár vecí, ktoré vám dámy, môžu pomôcť pri práci.. tak poďme na to.

1, Vytvor si svoje pracovné miesto. Kde sa to všetko bude diať. Možno sa ti zdá, že to nie je dôležité, ale podľa vlastnej skúsenosti, nie je nič horšie ako večné premiestňovanie všetkých dokumentov, poznámkových blokov, počítača a všetkého potrebného k práci z miesta na iné miesto. To všetko bude postupne všade a samozrejme, ako kedysi aj ja, už sa v tom chaose potom nevyznáš. Preto tvoj kútik úspešného online podnikania, je dôležitý. Ak si vytvoríš svoje pracovné miesto uvidíš, že aj práca ti pôjde lepšie od ruky.

2, Stanovte si čas na prácu. Dcérka a priateľ mi zaberajú naozaj väčšinu časť dňa. Sama sebe sa čudujem, ako zvládam tie všetky moje aktivity. Veľa čítam, rada upratujem, veľmi rada varím a pečiem.. no je toho dosť. Malá je čím ďalej tým viac na mne zavesená, tak niekedy mi toho času na prácu veľa nezostane. Sú dni, kedy mám pocit, že mám ruky ako orangután natiahnuté až po zem, od toho nosenia malej dcérky. Každý deň mám presne stanovený čas na prácu je to čas kedy malá spí. Všetko musím mať naplánované. Pri práci je dôležitý jasný plán a maximálne sústredenie, aj keď niekedy sa to nedá :) hlavne pri tom jej 15 minútovom spánku, no snažím sa to dodržať. Mne osobne stačia dve až tri hodinky na deň aby som zvládla všetku moju online prácu. Zhrnutie : rozdeľ si čas tak, aby si sa mohla maximálne venovať práci a zvyšok času venuj svojej rodine a obľúbeným činnostiam. 

3, Prekonaj svoju lenivosť. Sú dni, kedy sa mi naozaj vôbec nechce nič robiť. Ale aj tak sa snažím každý deň aspoň niečo spraviť. Poznáte prokrastináciu??? Je to chorobné odkladanie dôležitých úloh na neskôr. Dokonca je o tom napísaná humorná knižka: "Umenie prokrastinácie". Prokrastinácii sa väčšinou úspešne vyhýbam a darí sa mi to. Odpísať na správy alebo na e-maily nezaberie až toľko času. Snažím sa teda každý deň vykonať nejaký kus práce. Ak chceš byť online podnikateľka z domova, urči si svoje priority, stanov si svoje ciele a rozdeľ úlohy. Sú to nevyhnutné veci, ktoré potrebuješ dodržovať, ak chceš vo svojej práci niečo dosiahnuť. Nedávno som dostala mapu úspechov, kde mám vpísané všetko čo chcem v roku 2017 dosiahnuť ... Celkom ma to motivuje, lebo to mám stále na očiach... Ak milujete svoju prácu, tak aj k nej pristupujte. Výhoda v online podnikaní je, že nemusíte každé ráno vstávať do práce a byť vo večnom strese..


4, Samovzdelávanie. Investuj do SEBA. A to tak, že sa budeš neustále vdelávať. Ak k nám niekto zavíta na návštevu, veľmi ma poteší ak mi prinesie knihu. Stále mám rozčítane aspoň dve rôzne knihy. V dnešnej dobe je množstvo informácii na internete, máme prístup k množstvu videí, ktoré natočili úspešní ľudia, ale vybrať si tie správne je niekedy nad ľudské sily... Preto aj ja dám na odporúčanie priateľov, ktorí to často vyselektujú za mňa... Výber týchto dôležitých informácii, dám tiež na svoj blog, a týmto Vám tiež môžem uľahčiť výber toho,čo sa oplatí sledovať...


5, Nástenka snov. Vytvor si svoju nástenku snov. Lep si na svoju nástenku štítky z novín, kam chceš cestovať, čo chceš zažiť čo a kedy chceš dosiahnuť.. Presný DÁTUM, kedy to chceš dosiahnuť, je veľmi dôležitý, tak na to nezabudni..Ak sa každé ráno pozrieš na nástenku, hneď ťa to naštartuje. Ja už svoju nástenku mám..


6, Teš sa z každého úspechu..Motivuj sa a zároveň teš sa z každého aj toho najmenšieho úspechu. Pokiaľ nebudeš mať radosť teraz, aj z úplne malých úspechov, nebudeš ju mať ani potom, keď dosiahneš úspech veľký, po ktorom si túžila. Uvidíš, že to má svoj zmysel a ten tvoj úspech už čaká za dverami.Želám veľa vytrvalosti a teším sa na vaše otázky...

Zuzi