Podnikanie aj pre mamičky

04.07.2017

Keď som sa presťahovala aj s priateľom do Egypta, vôbec som netušila čo budem robiť. Moja chabá angličtina mi veľmi nedovoľovala sa zamestnať, tak som bola doslova nútená byť závislá na priateľovom príjme. A to bolo pre mňa ako väzenie. Predtým som bola stále samostatná. Už ako 20 ročná som žila sama a vždy som sa vedela o seba postarať. Ale tu v arabskom svete moje začiatky vôbec neboli jednoduché. Po nejakom čase sme sa zoznámili s jedným slovensko-českým párom. Monika a Mirko, úžasní ľudia, s ktorými sme si hneď sadli. Monika mi ponúkla možnosť spolupráce...a ja som sa toho chytila ako topiaci sa slamky. Takto sa začala moja podnikateľská dráha. Prechádzala som rôznymi ťažkými situáciami, niekedy doslova kotrmelcami. Vôbec som netušila ako mám to svoje podnikanie uchopiť. No nevzdala som sa. Vydržala som a dnes môžem povedať, že aj napriek prvotným nezdarom to stálo a stále to stojí za to.

Teraz som sa dostala do fázy, kedy môžem doslova vykričať do celého sveta: ,,milé mamičky, aj na materskej môžeme podnikať, byť slobodné, nezávislé, budovať budúcnosť pre seba svoju rodinu. Všetko sa dá zvládnuť, len treba chcieť a zamakať".

Keď som otehotnela, vedela som že s podnikaním nemusím skončiť, pretože výhoda tohto podnikania je v tom, že sa dá robiť odkiaľkoľvek. Či už z domu, pri deťoch, popri práci alebo aj keď cestujeme.

Ako funguje podnikanie, ktorému sa venujem?

Každá online podnikateľka má pri tomto podnikaní svoj online eshop. Veľa ľudí nakupuje online a veľa podnikateľov má svoj vlastný eshop, o ktorý sa musí starať, mať skladové zásoby- sám si to musí programovať alebo si na to niekoho zaplatí. No ja mám eshop, na ktorom som ušetrila peniaze, čas a starosti s logistikou, programovaním. Nemusím si robiť skladové zásoby atď. Tento eshop je pripravený k podnikaniu zo dňa na deň. V tomto online obchodíku je už produktové portfólio, ktoré moji klienti nakupujú online a nemám ani starosti s doručením. Čo je dôležité dodať, tak podnikám pod vlastnou značkou! Spoločnosť, ktorá mi poskytuje eshop zdarma, je mojim dodávateľom a ja využívam tie produkty na vlastnú propagáciu. Pobočky eshopu môžem mať nielen na Slovensku či Česku, ale aj v ďalších 54 krajinách sveta. Na to aby som mohla fungovať, nepotrebujem žiadnych zamestnancov, pracovnú dobu, kanceláriu či kamenný obchod. Je to podnikanie ako každé iné, avšak čo je na tomto podnikaní zaujímavé je to, že je úplne zdarma.... čo si myslím, že nie je celkom bežné. Ako pracovať s týmto eshopom primárne učím. Popri tom sa postupne každá online podnikateľka dopracuje k ďalším možnostiam príjmu, ktoré ponúka online svet. Mám svoj obchod, ktorý je online a ako každý podnikateľ budujem si svoju klientelu. Fungujem na základe atraktívneho marketingu, na čo využívam sociálne média. Facebook, instagram a ďalšie.

Začať podnikať môže naozaj každý. Väčšina podnikateliek začína popri zamestnaní ktoré ich nebaví. Čím ďalej tým viac začínajú podnikať aj mamičky na materskej dovolenke. Postupne budujú svoj vlastný online obchod a ak im skončí ich materská, nemusia sa vracať do práce.

Čo je potrebné na odštartovanie podnikania?

Na to ,aby budúca online podnikateľka alebo podnikateľ mohol začať podnikať, stačí  prihlásenie do eshopu. Nepotrebuje nič investovať. Podnikať môže začať od nuly​ a postupne sa vypracovať k úspechu. Na správne odštartovanie a uchopenie podnikania je pripravený plán, tak aby každý to zvládol a bola úspešný. 

Všetko je pripravené, stačí naskočiť na rozbehnutý vlak a nechať sa viesť.

Prajem Vám aby ste boli šťastné a našli si to svoje pravé podnikanie, ktoré Vás bude napĺňať...

Vaša Zuzana

,,Úspešní ľudia sa budujú vzájomne. Spoločne sa inšpirujú, motivujú a tlačia dopredu. Neúspešní ľudia len nenávidia, sťažujú sa a obviňujú."