Prečo sa môj muž už netvári kyslo, keď si kúpim kabelku ...

01.02.2018

Na začiatok chcem povedať, že v prvom rade som matka. Matka, ktorá podniká a žije nielen z dávky, na ktorú väčšina mamičiek čaká každý mesiac, ale aj z toho čo si sama zarobím a ako mamička na materskej dokážem prispievať s úsmevom na tvári do nášho rodinného rozpočtu... . Môjho muža , ktorý je tak trochu držgroš, to úprimne teší , pretože peniaze navyše mu vôbec neprekážajú. Ako som sa dostala tam kde som teraz? 

Po škole som prešla už rôznymi profesiami. Moja cesta po ukončení zdravotníckej školy ( kde som získala čestné označenie zdravotnícky asistent, kedysi tá škola stačila na funkciu sestrička, teraz len na asistenta zdravotnej sestre) začala vo výrobni siloniek. Predtým som ešte stihla dva mesiace v Nemecku, počas prázdnin, kde som robila upratovačku. Zmývala som schody a za to som ani nedostala zaplatené. Takže po dvoch mesiacoch precízneho zmývania schodov v meste Mníchov, som prišla domov s prázdnymi vreckami. Ešte, že mi pani v autobuse na ceste domov dala zavolať, keďže som nemala ani na zavolanie mojim rodičom, ktorí našťastie boli doma a prišli po mňa na autobusovú stanicu do Prešova. Z Prešova by som sa už nemala ako dostať, lebo som nemala peniaze na kúpu lístka na autobus.

Potom som sa dopracovala k baleniu siloniek, kde som pracovala na smeny. To ma bavilo asi také dva týždne. Dodnes ďakujem tejto skúsenosti. Keby som si neskúsila čo sú to nočné, tak by som nikdy nevedela, že toto rozhodne robiť nechcem. Postupne som si vyskúšala kontrolórku kvality, fakturantku, pracovala som dosť ťažko v sklade ( ja jemné žieňa ) a po týchto rôznych skúsenostiach som ostala doma, bez zamestnania. V priebehu týchto rokov som ukončila vysokú školu, ale jej využitie v nedohľadne. Potom ale nastali naozaj ťažké časy. Po istej udalosti, sme nemali s priateľom takmer na nájom. No ale aj tomuto som vďačná. Pretože až vtedy človek zistí, čo je v ňom.

Takto som sa postupne dopracovala k podnikaniu, ktorému sa dnes venujem. Ako to celé funguje a ako sa k tomu dostať si môžete prečítať v tomto článku" Podnikanie aj pre mamičky". Prečo píšem, že je to aj pre mamičky? Preto, lebo sú ženy a aj muži na materskej, ktorí nemusia žiť len z toho čo im dá štát. Je veľa ambicióznych žien a mužov, ktorí ostanú doma s deťmi a cítia sa, ak nepočítame čas venovaný deťom, nepotrební.... Ale dnes už tomu tak nemusí byť. Je 21.storočie, ktoré dáva iné možnosti. Každý môže žiť svoj sen a nemusí čakať až...až skončí materskú, až nastúpi do práce, až dieťa vyrastie, až jedno, až druhé, až tretie....

Čo je náplňou môjho podnikania?

  • Pomáham tým, ktorí rovnako ako aj ja, chcú žiť slobodne
  • Mám svoj vlastný e-shop, ktorý mi poskytuje môj dodávateľ zdarma. Tento e-shop obsahuje už produktové portfólio, ktoré je zamerané na osobnú starostlivosť. Pár kúskov si môžete pozrieť aj na mojom blogu. Kto sa rozhodne pre rovnaké podnikanie ,bude to robiť sám za seba a pod svojim menom.
  • Mojou podnikateľskou náplňou je jednoduchý atraktívny marketing. A to buď na sociálnych sieťach ,ako aj v reálnom živote.
  • Pracujem s produktom, ktorý mi vyhovuje. Predtým ako som začala naozaj podnikať a pomáhať ďalším, tak som si vyskúšala pár produktov, ktoré mi sadli. A viem, že s nimi môžem pomôcť aj iným. To však neznamená, že som predajca . Ja jednoducho zdieľam moju skúsenosť s produktom, aj s podnikaním. Tomuto sa hovorí atraktívny marketing. 

Tu každý podnikateľ pri podnikaní s e-shopom pracuje pod svojim vlastným menom. Prečo??? Pretože spoločnosť, ktorá poskytuje e-shop je ,,len" mojím dodávateľom. JA som podnikateľ a ja som sama sebe značkou. Ak má napríklad niekto pizzeriu, volá sa tak ako jeho dodávateľ múky? Iste že nie !!!... Volá sa, ako to rozhodne majiteľ pizzerie .

Moje podnikanie má dve stránky :

  • Prvá - pomáham iným s podnikaním, aby dosiahli v živote to po čom túžia a boli slobodní
  • Druhá - pomáham iným, aby boli zdraví, krásni, šťastní a cítili sa dobre vo svojom tele

Budujem si svoj vlastný globálny biznis, ktorý sa rozširuje do celého sveta. E-shop, ktorý mám zdarma funguje v 54 krajinách sveta. Ja pracujem na tom, aby som bola slobodná, niekto chce zase len privyrobenie, niekto chce fungovať s e-shopom popri zamestnaní. Všetko z toho je možné, pretože je len na Vás pre čo sa rozhodnete.

Ak ste sa dostali až k tejto časti a vnukla sa vám myšlienka, že by ste chceli mať svoj vlastný e-shop a prijali by ste moju pomoc k tomu, aby ste to správne rozbehli, tak si dajte najprv tieto tri otázky:

1, Chcem žiť slobodne a tým pádom stať sa podnikateľom ?

2, Dokážem sám seba hnať za cieľom ?

3, Je moje chcenie, či moja túžba stať sa podnikateľom natoľko silná že, stojí za to aby mi niekto venoval svoj čas a pomohol mi s tým?

Ak na všetky tri otázky odpoviete ÁNO, napíšte mi a ja vám rada pomôžem ...

Prajem Vám veľa šťastia na vašej ceste, či už sa rozhodnete pre podnikanie s e-shopom, vlastným produktom. Máte chuť kresliť? tak kreslite. Máte chuť napísať knihu? Tak píšte...Je to úplne jedno čo budete robiť, len sa zoberte a choďte si za svojim snom. Život, ktorý žijeme máme len jeden. Nestojí za to ho prežiť len dúfaním, že raz si splníme to po čom túžime. To po čom túžime môžeme mať hneď ...

Zuzana