Ako si na tom s make-upom?

03.02.2017

Používaš make-up?...kedysi bola jediná značka na trhu, volalo sa to Dermakol. A môžem povedať, že na niektorých ženách, že ho majú, to bolo vidno aj z velkej dialky... Salvator Dalí bol voči nim skutočný amatér...Dermacol, Dermakol, teraz neviem, bola zafarbená hnedá hustá pasta, ktorá zanechávala nádherné fľaky na oblečení . Po revolúcii sa začali objavovať aj iné značky, ale väčšinou to boli drahé a nekvalitné ropné produkty... Postupom času sa ale výber začal zlepšovať a ja som po množstve experimentov našla konečne niečo normálne, čo mojej pleti prospievalo.... viem už, že ísť von do prachu, špiny, slnečného žiarenia s nahou tvárou je dosť riskantné, preto kvalitná ochrana na tvár je mimoriadne dôležitá... ak sa o pleť pravidelne staráš a chceš si ju udržať sviežu a zdravú, určite používaj make-up, ktorý tvoju pleť naozaj ochráni.

Make-up má pre našu pleť obrovský význam. Má Mega ochrannú funkciu. Ale samozrejme záleží aj od toho aký make-up používaš. Nie každý je vhodný, hlavne nie tie, ktoré obsahujú ropu... o rope v kozmetike bude ďalší článok...

Hlavná funkcia make-upu je, že zachytáva nečistoty, pot, prach, chráni pleť a hydratuje.

Veľmi dôležité je vedieť si vybrať ten správny make-up. Ak si vyberieš ten, ktorý tvojej pleti najlepšie pristane, tak ho nebudeš cítiť ani ho nebude takmer vidno čiže ho nebudeš mať ako svoju maškarnú masku. Lebo so správnym make-upom sa musíš cítiť ako ryba vo vode.

Dôležité !!! : Správny make-up nesmie byť vidieť.

Ja osobne dávam prednosť kozmetike, ktorá neobsahuje ropu. Ropa spôsobuje, že upcháva našu pleť a nemôže tým pádom dýchať. Póry sa upchávajú, zapaľujú, je stále znečistená a tak to ide stále dookola.

Make-up založený na Olejovej báze

Olejové make-upy upchávajú póry, vyžadujú silné, drsné odličovadlá, zbavujú pokožku jej prirodzenej hydratácie, vedú k tvorbe akné a šíreniu baktérií.

Make-up založený na vodnej báze

Pozri si video, kde je make-up, ktorý obsahuje anti-age zložky, vitamíny a minerály. Obnovuje vzhľad pokožky. Tým, že obsahuje anti-age zložky pomôže redukovať výskyt jemných línii a vrások. Pomôže prekryť začervenanú pleť a odráža svetlo. Má úplne prirodzenú textúru.

Všeobecne najdôležitejšie pravidlo, ktoré treba pri make-upe dodržať - stále sa večer odlíčiť!!!!!!!!!

Aj mne sa ešte stávalo, keď som bola ešte -nástka, že som šla spať aj s make-upom a tak to aj dopadlo... Pleť som mala zanesenú, objavilo sa akné a zápaly. Teraz aj keď prídem o polnoci, či ráno o piatej z baru / čo už dáááávno nebolo/ stále sa odlíčim. Takže nezabúdaj !!! odlíčiť sa za každých okolností!! ! Inak tvoja pleť bude celú noc príjimať a dýchať to, čo cez celý deň nachytala.

Takže múdre ponaučenie ako z bájky:

Staraj sa o svoju pleť, ona sa ti za to odvďačí !!!

Pokiaľ niekto chce vyskúšať make-up bez obsahu ropy a iných škodlivýn, ktorý je v našom eshope a je veľmi obľúbený, stačí mi napísať...

Prajem krásny deň

Zuzana...